Dijital Anestezi Yöntemi


Dijital anestezi yöntemi, iğne fobisi olan hastalarımızla birlikte tüm hastalarımızda diş tedavilerini oldukça konforlu hale getiren yeni bir uygulamadır. Dijital anestezi cihazı ile uygulanır.

Lokal anestezi yani  dişin uyuşturulma işlemi sırasında ağrı oluşumunu neredeyse sıfıra indirmekle beraber hastaların çok daha konforlu bir tedavi süreci geçirmelerini sağlamaktadır.İğne fobisi, toplumda ortalama olarak çocukların %20-%50’si, yetişkinlerin % 20-30 görülen, yaygın bir durumdur.

İğne fobisi sebebiyle hem yetişkin hem de çocuk hastalar, diş tedavilerini ertelemek durumunda kalmakta, erken süreçte daha kolay tedavi yöntemleriyle çözülebilecek sorunlar daha karmaşık tedaviler gerektiren hale gelmektedir.
Neden dijital anestezi yöntemi ile acı hissedilmiyor?

Uyuşturulma işlemi sırasında acı hissetmemize sebep olan şey, dokulara bir sıvının enjekte edilmesidir. Dijital anestezi cihazı ile anestezik sıvı hastanın doku basıncına göre cihaz tarafından oldukça yavaş şekilde uygulabildiği için basınç hissi azalır, neredeyse sıfıra iner ve hastalar anestezi ağrısını hissetmezler.
Ayrıca dijital anestezi cihazının uçlarının, geleneksel iğnelere göre çok çok ince olması da ağrıyı sıfıra indiren faktörlerden biridir.
Özellikle çocuk hastalar, anestezi cihazını görünce iğne görüntüsü ile karşılaşmadıkları için kolaylıkla tedaviye uyum sağlayabiliyorlar.Dijital anestezi yöntemi kimlere uygulanabilir?

Dijital anestezi yöntemi aklınıza gelecek tüm diş tedavilerinde uygulanabilir.
Diş çekimleri, gömülü diş çekimleri, implant uygulamaları, kist operasyonları, pembe estetik, dişeti cerrahileri gibi ağız içinde uygulanan tüm cerrahi girişimlerde kullanılabilmektedir.
Bunun yanında dolgu ve kanal tedavileri, dişeti tedavileri, diş protezi uygulamaları gibi diş hekimliğinin diğer alanlarında kullanılabilmektedir.


İletişim Bilgileri

Adres: Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar İncek Gölbaşı/Ankara, Turkey
06800 Çankaya/Ankara
Email: [email protected]
T: 0312 511 31 15


Randevu Al

Telefon: 0312 511 31 15Sosyal Medya©2019 Dr. Begüm Okur – Tüm Hakları Saklıdır. | Design: