İmplant Tedavisi





İmplantlar sayesinde günümüzde kolaylıkla tedavi edilebilen tam veya kısmi diş eksiklikleri, hayat kalitemizi yakından ilgilendiren, hem fonksiyon hem de estetik boyutunda yarattığı eksiklikler ile fiziksel ve kimi zaman da psikolojik sağlığımız üzerinde ciddi olumsuz etkileri olan durumlardır.

İmplant tedavisi;  diş eksikliklerinin, kemik içine titanyum vidalar yerleştirip tamamlanmasıdır. İmplantlar, çene kemiği içerisinde diş kökü gibi görev yaparlar.

İmplantlar sayesinde sağlam dişlere dokunulmadan eksik dişi tamamlamak mümkün olduğu gibi, tamamen dişsiz olan hastalarda hareketli protez yerine sabit protezlerin yapılması, dental implantlar sayesinde mümkün hale gelir.

Neden implant yaptırmalıyım?

• Ömür boyu kullanacağınız, dayanıklı ve kalıcı bir çözümdür.
• Doğal diş görevi gören, çok konforlu bir tedavidir.
• Başarı oranı % 98’dir.
• Dişsiz kalan çene boşluklarındaki kemiğin erimesini önler ve korur.
• Dişlerinizle çekinmeden rahatlıkla yemek yiyebilirsiniz.
• Eksik dişlerinizin yüzünüzde yarattığı deformasyonu düzeltir, dilediğinizce gülümsersiniz.


Benim için en ideal çözüm nedir?

  • Tek diş eksikliğiniz mi var?
  • Birkaç diş eksiğiniz mi var?
  • Tüm dişleriniz mi eksik?

En ideal ve konforlu çözüm, 1 adet implant ile diş eksikliğinizin giderilmesidir.

Diş eksikliğiniz görünmeyen bir alanda olsa da zaman içerisinde diş eksikliğinizin sebep olduğu birçok olumsuz durumla karşılaşabilirsiniz. Diş eksikliğinizin olduğu bölgeye yerleştirilen implantın üzerine tamamen doğal dişleriniz ile uyum içinde olan bir form ve renkte üretilen porselen diş uygulanır ve diş eksikliğiniz giderilmiş olur.

2 veya daha fazla sayıda eksik dişiniz varsa, implantlardan destek alan bir köprü uygulaması ile diş eksikliklerinizi gidermek ideal çözüm olacaktır.

Damak protezi kullanmayan istemeyen tüm hastalarda İmplantlardan destek alınarak yapılan tamamen sabit veya yine implantlardan destek alan hareketli protezler hem diş eksikliğine bağlı gelişen çiğneme  ve beslenme problemlerini çözer, hem dokularınıza uygun seçilen implant destekli protez sayesinde en estetik sonucu alacak şekilde dişlenmiş olursunuz.

Tam Diş Eksikliklerinde Uygulanan Protokoller

  1. İmplantlar üzerine uygulanan porselen dişlerle yapılan sabit restorasyonlar
  2. İmplantlardan destek alınan hareketli protezler
  3. İmplantlar üzerine yapılan diş ve dişeti bölümü olan Hibrit Protezler (ALL ON FOUR/ALL ON X KONSEPTİ)


İmplantlardan Destek Alınan Hareketli Protezler




İmplantlar üzerine yapılan, diş ve dişeti bölümü

içeren sabit  hibrit protezler 

(ALL ON FOUR / ALL ON X KONSEPTİ)



All on Four Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

All on Four tedavisi, hiç dişi olmayan hastalarda kemik erimesi, kemik eksikliği ve sinüs sarkması gibi ileri cerrahi uygulamalar gerektiren durumlarda problemli kemik bölgelerinden kaçınılarak belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine sabit protez yapılmasına olanak veren bir uygulamadır.

• Hiç dişi olmayan veya tüm dişlerin çekilmesi gereken hastalarda, 1 gün içinde implant ameliyatından hemen sonra geçici sabit protez uygulama imkanı verir.
• Kemik erimesi, sinüs sarkması gibi implant uygulaması öncesinde kemik tozu ameliyatları gibi zor cerrahi operasyonların gereksinimini ortadan kaldırır.
• Daha az sayıda implant ile sabit protez yapılabilmesini sağlar.
• 4 veya 6 implant üzerine yapılan özel protez tipi ile kişiye özel gülüş tasarımı yapılabilmesine izin verir, ideal bir gülüş hattı sağlanır.
• İmplantların üzerine yapılan sabit protez, ağız içinde az yer kaplar, hem ideal hem de konforlu bir çiğneme fonksiyonu sağlar.

[/bt_column_inner][/bt_column_inner]

İletişim Bilgileri

Adres: Vista AVM Kızılcaşar Mah. Kızılcaşar İncek Gölbaşı/Ankara, Turkey
06800 Çankaya/Ankara
Email: [email protected]
T: 0312 511 31 15


Randevu Al

Telefon: 0312 511 31 15



Sosyal Medya



©2019 Dr. Begüm Okur – Tüm Hakları Saklıdır. | Design: